Меню
Назад Работа » Обзоры товаров и услуг » 2020 » Январь » 20

Основи і типи плазмової різки металів в Україні


Різка металів в сучасному виробництві серйозно відрізняється від існуючої ще кілька десятиліть тому. На зміну механічним пилам, свердлам, фрезам, а також гідроабразивному і газовому способу порізки прийшли плазма і лазер, а ручне управління обладнанням замінили на високоточні автоматизовані системи. При цьому підході людський фактор зводиться практично до нуля, адже якість виконаних робіт вже не залежить від майстерності токаря-фрезерувальника. Роль робітників тепер зводиться до функцій оператора ЧПУ, що завантажує необхідні креслення в металообробний верстат. Якість різу при цьому досить висока і стабільна.

У виробничих умовах України вже використовуються найрізноманітніші методи різання металів, що відрізняються собівартістю, якістю, швидкістю та ефективністю. Також все більше даних можливостей стають доступними для побутових цілей наших громадян. Наприклад в Рівному одним з найпопулярніших методів різання є плазмова різка металів. Скористатися цією послугою можна на кількох підприємствах, за цілком прийнятними розцінками, і без необхідності попередніх замовлень і черг. Схема плазмового розкрою складається відразу-ж на місці, а якість і економічність виконуваних робіт обмежується лише досвідом майстра при виборі установок обладнання. А головне - немає необхідності придбання великого листа металу і самостійної обробки його, наприклад за допомогою УШМ.

На чому оснований принцип плазмового різання металу

Плазмовий метод порізки металу основується на роботі плазмотрона, що подає струмінь газу або рідини під певним тиском і температурою на підвержену обробці поверхню металу. Головними характеристиками тут є:

  • Швидкість і тиск подачі робочого газу, який розігріває метал до стадії плавки і видуває його по контуру різу.
  • Температура утворення плазми (близько 5-30 тис за Цельсієм). Досягається підтримкою електричної дуги, іонізуючи повітряний потік для додання йому електропровідності.
  • Наявність електричного кола. Для плазмотронів прямої дії - за допомогою вбудованого електрода всередині різака, а для плазмотронів непрямого впливу - сам оброблюваний метал виступає в ролі електрода.

На вітчизняному ринку найбільш доступна обробка металу товщиною від 1,0 до 20,00 мм. Причому навіть для індивідуальних замовників одиничних деталей немає необхідності самостійної розробки креслень. Скласти їх можна прямо на виробництві.

Комментариев пока нет. Будьте первым!
Задайте вопрос или поделитесь мнением с остальными.
Имя *:
Email *:
Код *: